ضرورت سه پایه در عکاسی چیست. سه پایه برای عکاسان منظره مهم است. حتی اگر کاربر دوربین کامپکت هستید آموزشگاه عکاسی رایانه کلیک در کرج پیشنهاد میکند که حتما سه پایه داشته باشید.
اگر هنوز متقاعد نشده اید که وقتی در حال پیاده روی هستید، بستن یک سه پایه به کوله پشتی ایده خوبی است ، دلایل زیر را بخوانید ما در این مقاله از آموزشگاه عکاسی در کرج  به اهمیت سه پایه در عکاسی خواهیم پرداخت.
فناوری به قدری پیشرفت کرده است که هرکسی می تواند عکس های خوبی بگیرد. ممکن است برخی از شما فکر کنند که سه پایه فقط یک وسیله است، یک بار اضافی است. اما چرا وقتی در جدیدترین دوربین ها ویژگی هایی مانند سرعت شاتر بالاتر و قابلیت ISO داریم ، باز به آن نیاز داریم؟
اگر می خواهید ترکیب و وضوح عکس های خود را بهبود ببخشید ، بدون شک به یک سه پایه احتیاج دارید.

ضرورت سه پایه در عکاسی
ضرورت سه پایه در عکاسی

ضرورت سه پایه برای استفاده از لنزهای بلند

اگر می خواهید هنگام عکاسی از لنزهای بلند و عریض استفاده کنید ، آنها بیشتر در معرض لرزش دوربین قرار می گیرند، بنابراین داشتن یک سه پایه باعث می شود عکس های شما واضح باشد.
با این حال ، اگر می خواهید دستی عکاسی کنید ، اطمینان حاصل کنید که از سرعت شاتر کمتر از فاصله کانونی استفاده نمی کنید.
برخی عکاسان معتقدند سرعت شاتر شما باید حداقل دو برابر فاصله کانونی باشد که استفاده می کنید.

سه پایه و تنظیم ارتفاع در عکاسی

اگر آسمانی دارید که با سایه های رنگارنگ غروب آفتاب است و می خواهید ویژگی های بیشتری از آن نمایان باشد، ارتفاع سه پایه خود را تنظیم کنید تا آسمان بیشتر از زمین در قاب باشد.
ما می دانیم که شما می توانید دستان خود را بالاتر ببرید اما نگه داشتن دستان خود در هوا خیلی راحت نیست و هر حرکتی، حتی یک نوسان کوچک، می تواند تاری ناخواسته را به عکس شما اضافه کند.

ضرورت سه پایه در عکاسی
ضرورت سه پایه در عکاسی

تصاویری با سرعت شاتر کمتر ایجاد کنید

اگر قصد گرفتن عکس هایی را دارید که حرکت آبشارها ، رودخانه ها و امواج را به بافت های یخی مانند و صاف تبدیل می کند ، به سرعت شاتر کمتری نیاز خواهید داشت.
مشکلی که در سرعت شاتر کم وجود دارد این است که هنگام کار با دست شما گزینه خوبی نیستند زیرا برای جلوگیری از لرزش باید بسیار ثابت بمانید و اگر این کار را نکنید ، تیرگی در عکس شما رخ می دهد.
با این حال ، دوربین خود را روی سه پایه بگذارید .می توانید سرعت شاتر را تنظیم کنید که چندین دقیقه طول بکشد و تکان دادن آن تاثیری در آن نخواهد داشت.
در حالی که صحبت از لرزش است ، سعی کنید با استفاده از یک ریموت از راه دور یا زمان سنج خودکار دوربین ، شاتر را بزنید تا حرکت کوچکی را که می خواهید با فشار دادن دکمه شاتر ایجاد کنید، متوقف کند.

قرار گرفتن در معرض نوردهی متعدد

اگر از صحنه ای عکاسی می کنید که دوربین قادر به کنترل همه سطوح مختلف نوردهی موجود، نیست ، ممکن است بخواهید یک سری عکس جداگانه را عکاسی کنید که هر کدام بر روی قسمتهای تاریک، میانی و روشن تصویر متمرکز هستند.
اگر مطمئن نیستید مکانی که در آن قرار دارید با HDR بهتر کار می کند ، چند نمونه عکس بگیرید و نگاهی به مناطق سایه دار بیندازید. اگر فکر می کنید جزئیاتی در این مناطق تاریک از بین رفته است که باعث بهبود عکس شما می شوند ، HDR را امتحان کنید.
یک سه پایه برای این نوع عکاسی ضروری است زیرا کمترین حرکات می توانند قاب بندی شما را تنظیم و ثابت نگه دارد ، به این معنی که وقتی آنها را با هم ادغام کنید، عکس های شما ترکیب شوند.
در نتیجه، وقتی کادر را تنظیم کردید ، موقعیت دوربین خود را قفل کنید، اطمینان حاصل کنید که همه پیچ ها محکم بسته شده اند و همه قفل های سه پایه باز نمی شوند. با شرکت در کلاس های آموزشگاه عکاسی رایانه کلیک در کرج با انواع نوردهی ها آشنا خواهید شد.

ضرورت سه پایه در عکاسی
ضرورت سه پایه در عکاسی
ضرورت سه پایه در عکاسی
ضرورت سه پایه در عکاسی

ضرورت سه پایه و عکاسی پانوراما

اگر می خواهید از چند چشم انداز منظره عکس بگیرید ، داشتن یک سه پایه به شما کمک می کند که عکس ها را به راحتی در کنار هم قرار گیرید.
از هر دو سمت که راحت ترید از سمت چپ یا راست تصویر شروع کنید و اجازه دهید تا بین هر فریم هم پوشانی داشته باشید.
همیشه انجام یک اجرای ساختگی ارزش آن را دارد، بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که هر آنچه را که در صحنه می خواهید ثبت شود را بررسی کرده اید.
مهم است که در هنگام پانوراما ، فوکوس جزئی تنظیم نشود ، برای صحنه هایی با جزئیات بسیار نزدیکتر به قسمت جلوی قاب ، باید از هد پانوراما استفاده کنید.

پایداری بیشتر در هنگام وزش باد

اگر متوجه شدید هوا کمی متغیر است به یک سه پایه محکم احتیاج دارید. اگر احساس کردید که به وزن کمی بیشتر نیاز دارید و سه پایه شما دارای قلاب ستون مرکزی است، می توانید یک کیسه سنگ یا سایر اشیا سنگین را از آن آویزان کنید تا سه پایه متعادل شود.
برای سه پایه های سبک تر ، از بدن خود به عنوان محافظ در برابر باد استفاده کنید.
چسباندن پا به قسمت مثصل به زمین سه پایه نیز به ثابت ماندن سه پایه کمک می کند.

ضرورت سه پایه در عکاسی
ضرورت سه پایه در عکاسی

سه پایه و عکاسی از زاویه پایین

برای ثبت عکس کمی متفاوت ، پایه های سه پایه خود را تنظیم کنید تا بتوانید پایین تر از سطح زمین عکاسی کنید.
این می تواند به جزئیات پیش زمینه بیشتر تأکید کند ، در واقع احساس عکس منظره شما را تغییر می دهد.

تنظیم سه پایه در آب

تلاش برای ایستادن به صورت ایستاده در آبی که روی آن سنگهای لغزنده حرکت می کند ، به تنهایی سخت است، بدون اینکه دوربین در دستان شما باشد.
برای به حداقل رساندن احتمال افتادن دوربین در آب ، آن را روی سه پایه قرار دهید. اگر لازم نیست سه پایه زیاد در آب باشد ، می توانید از کابل رهائی از راه دور برای عکاسی از لبه آب به جای قرار گرفتن در آب استفاده کنید.
اطمینان حاصل کنید که سه پایه شما واژگون نمی شود، از پایه های گره دار برای خواباندن سه پایه در زمین استفاده کنید. اگر مشغول عکاسی در ساحل هستید، به یاد داشته باشید که سه پایه خود را پس از قرار دادن در دریا تمیز کنید زیرا آب شور آن را زنگ زده می کند.

ضرورت سه پایه در عکاسی
ضرورت سه پایه در عکاسی

ضرورت سه پایه و عکاسی شب

عکاسی در شب برای اینکه بتوانید آسمانی پر از ستاره را شکار کنید ، نیاز به استفاده از سرعت شاتر کندتر دارد همانطور که گفته شد، به این معنی است که شما باید از سه پایه استفاده کنید زیرا کار دستی باعث لرزش می شود و عکس شما خراب می شود.
برای افزایش سرعت شاتر می توانید ISO خود را بالا ببرید اما در هنگام استفاده از ISO بالاتر ، همه دوربین ها عکس های با کیفیت تولید نمی کنند، بنابراین ایمن ترین گزینه این است که سه پایه خود را با خود ببرید تا بتوانید از سرعت شاتر طولانی تری استفاده کنید.

راه های مختلفی وجود دارد که سه پایه می تواند به شما کمک کند تا عکس های بهتری بگیرید در این مقاله از آموزشگاه عکاسی در کرج نکاتی برای ضرورت سه پایه در عکاسی بیان شد.
امیدواریم با یک سه پایه مناسب عکس های شگفت انگیزی بگیرید. مقاله های آموزشی آموزشگاه عکاسی رایانه کلیک  را دنبال کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *